
În seara incidentului din Pitești, o șoferiță în vârstă de 53 de ani a intrat de pe o stradă laterală pe bulevardul central fără să se asigure corespunzător, provocând un accident cu o motocicletă a Poliției. În urma impactului, motocicleta a fost proiectată într-o stație de autobuz.
Doi polițiști de 27 de ani au fost răniți; unul se afla pe motocicletă, iar cealaltă persoană rănită era o polițistă din București aflată în timpul liber la stație. Ambii au fost transportați la spital pentru îngrijiri.
Ancheta a stabilit că șoferița nu consumase alcool. Cercetările continuă sub aspectul infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în timp ce polițiștii analizează toate detaliile evenimentului pentru clarificare.