
Victor Negrescu susține că Ilie Bolojan folosește puterea discreționar, fără respect pentru dialog democratic.
El spune că dreapta se laudă cu reforme nereale și blochează progresul României.
Negrescu asemuiește abordarea PSD cu responsabilitatea, încrederea și răbdarea în politică.