
Bogdan Ivan a declarat că accidentul din Bistrița s-a produs din vina sa, deoarece nu a acordat prioritate unui autobuz pe care nu l-a văzut din cauza luminii solare.
A menționat că în mașină era și copilul său și a scăpat doar cu leziuni ușoare și o sperietură serioasă.
Accidentul risca să aibă consecințe mai grave, însă a fost evitată o tragedie.