Un microbuz în care se aflau opt români a căzut într-o râpă, în Austria. Cinci femei, duse la spital
Actualitate

Un microbuz în care se aflau opt români a căzut într-o râpă, în Austria. Cinci femei, duse la spital

Buletin de știri, cele mai importante subiecte ale orei (28 iunie 2026, ora 00:23)

Un cetățean român de 36 de ani conducea un microbuz cu alți șapte români pe un drum local în districtul St. Veit, Austria, când a pierdut controlul vehiculului după o curbă.

Microbuzul a ieșit de pe șosea, a căzut aproximativ 10 metri într-o râpă și s-a oprit răsturnat între copaci.

Cinci femei au fost rănite; una a fost transportată cu un elicopter la un spital de specialitate, iar alte patru au fost duse la spital cu ambulanța. Testul șoferului pentru alcool a fost negativ.